Turnir u igranju edukativne igre "U vrtlogu boje"

U subotu, 30. studenoga 2013. s početkom u 10.00 sati u Galeriji „Vjekoslav Karas“ održan je turnir  za osnovnoškolce u igranju edukativne igre „U vrtlogu boje“ u okviru izložbe radovi na papiru Vatroslava Kuliša.

Cilj igre na ploči „U vrtlogu boje“ je uz pomoć sreće i znanja što prije stići od ateljea do galerije i pritom na zabavan način utvrditi i ponoviti osnovne pojmove o boji (osnovna svojstva boja, tonska svojstva boja, kontrastna svojstva boja i miješanje boja). Ljubaznošću Vatroslava Kuliša kao podloga oblikovanju igre korišten je njegov rad na papiru, Vatrene kugle, 2013.
Na turniru je sudjelovalo 32 učenika iz OŠ Braće Seljan, OŠ DragojleJarnević, OŠ Grabrik, i OŠ Dubovac i OŠ Banija koji su igrali u tri kategorije u dva kruga. U prvom krugu u kategoriji petih razreda su pobijedili LukasHamiltonShanahan (OŠ Dubovac), FranKrnežić (OŠ Dubovac) i Viktorija Štefanac (OŠ Braća Seljan), u kategoriji šestih razreda Margareta Matan (OŠ Banija), a u kategoriji sedmih razreda Dora Valentić (OŠ Dragojla Jarnević) i Karla Lisica (OŠ Dragojla Jarnević).
Nakon drugog kruga ukupnu pobjedu suostvarili Fran Krnežić (OŠ Dubovac) u kategoriji petih razreda, Margareta Matan (OŠ Banija) u kategoriji šestih razreda i Karla Lisica (OŠ Dragojla Jarnević) u kategoriji 7. razreda.
Iz OŠ „Braća Seljan“ sudjelovale su još i Franka Turić, Antonija Živčić i Nikolina Paulić, učenice 5a razreda.
Za sve sudionike su bili  osigurani prigodni darovi, a za pobjednike nagrade. Program je realiziran sredstvima Grada Karlovca i Ministarstva kulture RH.
Vladimira Ribić

objavio: Davorka Nose   datum: 6. 12. 2013.

« Svibanj 2024 »